tps

Technik Pojazdów Samochodowych.

Czy interesujesz się budową, działaniem, naprawą i obsługą pojazdów? Czy zauważasz związki przyczyna – skutek, a motoryzacja to twoja pasja?

Jeśli tak, to zawód technik pojazdów samochodowych jest dla Ciebie!

W trakcie zajęć teoretycznych i praktycznych poznasz zasady i sprzęt stosowany podczas napraw mechanicznych podzespołów samochodu, najnowsze metody diagnozowania wyposażenia elektryczno-elektronicznego oraz zasady prowadzenia warsztatu samochodowego.

 

W ramach zajęć odbywa się teoretyczne i praktyczne przygotowanie do egzaminu na prawo jazdy kategorii B.
Odbędziesz praktyki zawodowe zakładach z branży motoryzacyjnej w wymiarze 8 tygodni (częściowo za granicą).

Po zdaniu egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe i ukończeniu szkoły, uzyskasz tytuł technika pojazdów samochodowych. Na życzenie każdy absolwent może otrzymać Suplement do Dyplomu – tzw. Europass, również w wersji angielskiej. Jest to oficjalny międzynarodowy dokument, dzięki któremu możesz podjąć pracę jako wykwalifikowany pracownik także poza granicami naszego kraju.

Jako absolwent możesz pracować w salonach obsługi i sprzedaży samochodów, części i materiałów eksploatacyjnych, w warsztatach naprawy pojazdów samochodowych, stacjach diagnostyki pojazdów, firmach przewozowych i kurierskich oraz zakładach produkujących pojazdy lub samodzielnie prowadzić działalność gospodarczą.

Po ukończeniu naszej szkoły i zdaniu egzaminu maturalnego możesz kontynuować naukę na uczelniach technicznych, w szczególności na kierunkach związanych z motoryzacją, transportem drogowym i morskim oraz ubezpieczeniami komunikacyjnymi.

Zapraszamy :

 

do góry

Skip to content