Technik informatyk

Czy interesujesz się informatyką? Czy zastanawiasz się nad budową i działaniem systemów i sieci komputerowych, funkcjonowaniem i zarządzaniem bazami danych, administrowaniem stronami internetowymi?


Jeśli tak, to zawód technik informatyk jest dla Ciebie!

W trakcie zajęć teoretycznych i praktycznych poznasz zasady tworzenia stron internetowych. Nauczysz się administrowania systemami i sieciami komputerowymi, bazami danych czy aplikacjami internetowymi. Zdobędziesz umiejętność współpracy z zespołem informatyków podejmujących się poważnych zadań projektowych, programowania lub eksploatacji.
Odbędziesz praktyki zawodowe zakładach z branży informatycznej w wymiarze 8 tygodni (częściowo za granicą).

W trakcie nauki zdobędziesz dwie kwalifikacje:
INF.02. Administracja i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i lokalnych sieci komputerowych
INF.03. Tworzenie i administrowanie stronami i aplikacjami internetowymi oraz bazami danych
Po zdaniu egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe i ukończeniu szkoły, uzyskasz tytuł technika pojazdów samochodowych. Na życzenie każdy absolwent może otrzymać Suplement do Dyplomu – tzw. Europass, również w wersji angielskiej. Jest to oficjalny międzynarodowy dokument, dzięki któremu możesz podjąć pracę jako wykwalifikowany pracownik także poza granicami naszego kraju.

Jako absolwent możesz pracować w punktach serwisowych (montaż, modernizacja i naprawa komputerów, odzyskiwanie danych), działach obsługi informatycznej, obsłudze i administrowaniu sieci komputerowych, projektowaniu i administrowaniu stron www lub w sklepach komputerowych oraz dystrybucji sprzętu komputerowego i oprogramowania albo samodzielnie prowadzić działalność gospodarczą w zakresie usług informatycznych.

Po ukończeniu naszej szkoły i zdaniu egzaminu maturalnego możesz kontynuować naukę na uczelniach technicznych, w szczególności na kierunkach związanych z informatyką, zbieraniem i obróbką danych, grafiką komputerową, projektowaniem czy cyfryzacją.

Technik informatyk

Rozszerzenia: matematyka, informatyka.
Języki obce: angielski oraz niemiecki/rosyjski.

powrót

Skip to content